Fala Dobra 2021

Ruszyła Fala Dobra 2021! Prezentujemy Wam tegoroczny klip i płytę, o której więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie www.fala-dobra.pl

Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję i nabycie płyty cegiełki, którą zrealizowaliśmy wraz Lions Club Gdynia. Doświadczenie pandemii pokazało nam, jak ważna jest kwestia odpowiedzialnego i systemowego dbania o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Z tego względu, postanowiliśmy wesprzeć inicjatywę związaną z tą problematyką, a środki zebrane z tegorocznej edycji, przeznaczyć na rzecz budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży budowanego przez Fundację TVN „nie jesteś sam” wraz z Centrum Zdrowia Dziecka.

Płytę Fala Dobra będzie można otrzymać od 10 grudnia w placówkach Pozytywnych Inicjatyw oraz na wydarzeniach organizowanych przez Lions Club Gdynia.

Oto informacja Fundacji TVN na temat projektu, który wspieramy:

W budynku, gdzie leczone będą także dzieci chore na raka, znajdą się oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. Wszystko w najwyższym standardzie. Centrum ma zostać otwarte w ciągu dwóch lat. Psychiatria dzieci i młodzieży w opłakanym stanie Od lat lekarze alarmują o fatalnej sytuacji dziecięcej psychiatrii i o skutkach braku dbałości o młode pokolenie Polaków. Niestety czas pandemii COVID-19 dodatkowo spotęgował ciężkie stany lękowe, depresje i próby samobójcze u najmłodszych. Z tego powodu Fundacja TVN „nie jesteś sam” wraz z Centrum Zdrowia Dziecka postanowiła zbudować Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Będzie to nowoczesny budynek o kubaturze 6000 m kw., spełniający światowe standardy, w którym znajdować się będą Kliniki – Psychiatrii i Onkologii.  Centrum będzie miejscem referencyjnym, w którym znajdą się: oddział pobytu dziennego (codziennie możliwość wizyt około 30 pacjentów) oraz oddział pobytu stacjonarnego. W tym ostatnim mieścić się będą:

  • oddział szpitalny – 22 łóżka.
  • oddział obserwacji – 6 łóżek,
  • oddział detoksykacji – 4 łóżka,
  • oddział szpitalny – 22 łóżka.
  • oddział obserwacji – 6 łóżek,

 Oprócz tego w Centrum znajdą się poradnia psychiatryczna, w niej: trzy gabinety lekarskie, dwa – terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa i gabinet zabiegowy. Pacjenci Centrum Psychiatrii będą mieli możliwość pełnej diagnostyki dostępnej w Centrum Zdrowia Dziecka. (źródło: www.fundacja.tvn.pl)

Wszystkich zachęcamy do zaangażowania się na rzecz tegorocznej Fali Dobra!