Aktualności

Przychodnia uroczyście otwarta!

W obecności Pana Prezydenta Piotra Borawskiego, Radnych Miasta Gdańska, Przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia oraz licznych gości miało miejsce uroczyste otwarcie  Pozytywnej Przychodni przy ul. Św. Brata Alberta w Gdańsku Kokoszkach działającej w ramach kontraktu z NFZ. Oferuje ona podstawową opiekę zdrowotną dla dorosłych i dzieci. W nowoczesnym i przyjaznym wnętrzu  na pacjentów czeka profesjonalny zespół lekarzy i pielęgniarek. Przed wizytą lub badaniami młodsi pacjenci mogą zając się zabawą lub lekturą w poczekalni, a starsi napić wody lub kawy. Więcej szczegółów o możliwości zapisania się do placówki medycznej i jej funkcjonowaniu znajdziecie Państwo na stronie przychodni: www.pozytywneprzychodnie.pl

Pokaż więcej →

Projektowanie w ULO

Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku pracowali nad projektem zagospodarowania przestrzeni wokół budynku swojej szkoły przy ul. Traugutta 92. W pierwszym etapie pracę grup roboczych w ramach warsztatów architektonicznych koordynowali rodzice – architekci wnętrz i przestrzeni. W drugim etapie z czterech projektów powstał jeden, zawierający w sobie esencję najlepszych pomysłów i rozwiązań. W jego ramach między innymi znajdą się przestrzenie do rekreacji, amfiteatr, zieleńce czy też warzywne rabaty. Teraz nadszedł czas na działania prowadzące do zdobycia środków na realizację tej koncepcji podsumował działania wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw- Piotr Szeląg. Podkreślił, że Fundacja Pozytywne Inicjatywy będąca organem prowadzącym szkołę, już od początku dysponowania nową jej siedzibą szuka możliwości sfinansowania rewitalizacji terenu szkoły i dostosowania go do potrzeb młodzieży. Podziękował też Rodzicom za zaangażowanie w ten projekt, który jest jak podkreślił wzorcowym przykładem współpracy Uczniów, Nauczycieli i Rodziców na której opiera się filozofia edukacyjna placówek Pozytywnych Inicjatyw.

Pokaż więcej →

Pozytywna Przychodnia w Gdańsku Kokoszkach już działa!

Z wielką radością informujemy, że w pierwszych dniach maja swoją działalność rozpoczęła Pozytywna Przychodnia przy ul. Św. Brata Alberta 26 w Gdańsku Kokoszkach, gdzie znajdziecie Państwo bezpłatną podstawową opiekę zdrowotną dla dzieci i dorosłych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Przychodnia jest nowoczesnym i przyjaznym miejscem, gdzie wszyscy będą mogli dbać o swoje zdrowie wsparci przez profesjonalny, doświadczony i życzliwy zespół, który udało nam się zebrać. Już dziś przychodnia, przede wszystkim, oferuje: – podstawową opiekę zdrowotną specjalisty medycyny rodzinnej, pediatry, – opiekę pielęgniarki i położnej, – nadzór koordynatora POZ, – badania laboratoryjne, radiologiczne – programy profilaktyczne. Jeśli chcecie Państwo korzystać z Pozytywnej Przychodni to zachęcam, abyście zostali formalnie jej pacjentami. W tym celu wypełnijcie proszę deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej. Możecie to zrobić tradycyjną drogą bezpośrednio w rejestracji Pozytywnej Przychodni, albo też pobierając deklarację ze strony internetowej przychodni (www.pozytywneprzychodnie.pl) i przekazując ją za pośrednictwem Dyrektora Waszej placówki. Bądź też, drogą elektroniczną, bezpośrednio poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP), logując

Pokaż więcej →

Rekrutacja w Gdańsku!

Przypominamy, że już w najbliższy poniedziałek, 15 maja 2023 o godzinie 9.00 rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli w Gdańsku, a zakończy się 19 maja 2023 o godzinie 16.00. Odbywa się ona poprzez Gdańską Platformę Edukacyjną. (https://www.edu.gdansk.pl/rekrutacja-26.html). W jej ramach możliwa będzie rekrutacja do Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 11 przy ul. Wąsowicza oraz do Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 12 przy ul. Hynka. Więcej informacji na stornach placówek, w zakładce „rekrutacja”. www.ppp11.pozytywneinicjatywy.pl www.ppp12.pozytywneinicjatywy.pl Zapraszamy do rekrutacji!

Pokaż więcej →

Rekrutacja do nowych przedszkoli w Gdańsku

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji oraz obejrzenia filmików o naszych nowych przedszkolach w Gdańsku, które rozpoczną swoją działalność 1 września tego roku. Szczegółowe informacje zasadach rekrutacji do placówek,  znajdziecie Państwo na stronach przedszkoli  w zakładce „rekrutacja”.  Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 11 www.ppp11.pozytywneinicjatywy.pl  ul. Wąsowicza 28A, 80-318 Gdańsk e-mail: przedszkole11@pozytywneinicjatywy.pl tel.: + 48 532 805 625 Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 12 www.ppp12.pozytywneinicjatywy.pl ul. Hynka 28, 80-465 Gdańsk e-mail: przedszkole12@pozytywneinicjatywy.pl tel.: + 48 532 805 236

Pokaż więcej →

Nowe przedszkole w Juszkowie- prezentacja filmowa

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego nowe przedszkole w Juszkowie w Gminie Pruszcz Gdański, które rozpocznie swoją działalność 1 września tego roku. Informujemy równocześnie ,że nadal dysponuje ono jeszcze wolnymi miejscami. Zainteresowanym polecamy wzięcie udziału w rekrutacji. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie Państwo na stronie placówki: www.juszkowo.pozytywneinicjatywy.pl

Pokaż więcej →

Gmina Pruszcz Gdański- spotkanie dla Rodziców i Opiekunów

Wszystkich Rodziców i Opiekunów dzieci zrekrutowanych do Publicznego Pozytywnego Przedszkola w Juszkowie w Gminie Pruszcz Gdański zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjno- organizacyjne w dniu 19 kwietnia o godzinie 17.00 w budynku Urzędu Gminy Pruszcz Gdański przy ul. Zakątek. W czasie spotkania będzie możliwość spotkania z Dyrekcją oraz otrzymania informacji dotyczących funkcjonowania przedszkola. Przekazane też zostaną potrzebne formularze i dokumenty. Placówka nadal dysponuje częścią wolnych miejsc z tego względu zapraszamy wszystkich zainteresowanych rekrutacją do kontaktu pod numerem telefonu + 48 883 844 633 lub mailowo: przedszkole.juszkowo@pozytywneinicjatywy.pl albo do uczestnictwa w wymienionym spotkaniu.

Pokaż więcej →

Życzenia świąteczne

Życzymy wszystkim pełnych głębokiej radości i bliskości Świąt Wielkanocnych! W tych dniach myślimy szczególnie o całym Narodzie Ukraińskim, życząc mu rychłego pokoju!

Pokaż więcej →

Najlepsze Technikum na Pomorzu

Na Politechnice Gdańskiej 21 marca odbyła się uroczysta gala, w czasie której wręczono nagrody zwycięzcom rankingu szkół średnich magazynu Perspektywy. Pierwszą nagrodę w kategorii najlepsze technikum Województwa Pomorskiego zdobyło Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, w jego imieniu odebrał ją dr Piotr Szeląg wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw. Po uroczystości w auli, na dziedzińcu uczelni Rektor Politechniki prof. Krzysztof Wilde oraz wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw dr Piotr Szeląg wraz z reprezentantami szkoły zasadzili wspólnie drzewo- klon upamiętniające to wydarzenie.

Pokaż więcej →

Nowe przedszkola

Pozytywne Inicjatywy informują, że zostały rozpoczęte budowy trzech publicznych przedszkoli w Gdańsku przy ul. Hynka, Wąsowicza i Stankiewicza. Inwestycje współfinansowane są przez Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. w ramach Pożyczki na Wsparcie Edukacji Przedszkolnej. Przedszkola zaczną funkcjonowanie w drugiej połowie 2023r. Każde przedszkole przyjmie 100 dzieci, a rekrutacja będzie odbywać się na zasadach zgodnych z rekrutacją do placówek publicznych na rok szkolny 2023/2024. W ramach inwestycji powstaną nowoczesne budynki przedszkolne wraz z placami zabaw. Przedszkola powstaną przy dotychczas funkcjonujących żłobkach tworząc kompleks żłobkowo-przedszkolny.

Pokaż więcej →