Aktualności

Nowe przedszkola

Pozytywne Inicjatywy informują, że zostały rozpoczęte budowy trzech publicznych przedszkoli w Gdańsku przy ul. Hynka, Wąsowicza i Stankiewicza. Inwestycje współfinansowane są przez Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. w ramach Pożyczki na Wsparcie Edukacji Przedszkolnej. Przedszkola zaczną funkcjonowanie w drugiej połowie 2023r. Każde przedszkole przyjmie 100 dzieci, a rekrutacja będzie odbywać się na zasadach zgodnych z rekrutacją do placówek publicznych na rok szkolny 2023/2024. W ramach inwestycji powstaną nowoczesne budynki przedszkolne wraz z placami zabaw. Przedszkola powstaną przy dotychczas funkcjonujących żłobkach tworząc kompleks żłobkowo-przedszkolny.

Pokaż więcej →

Bieg charytatywny we Władysławowie

Z inicjatywy społeczności Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku w niedzielę, 19 marca we Władysławowie odbył się charytatywny bieg na 10 km oraz marsz na 5 km. Jego celem było wsparcie Grzegorza, młodszego brat jednego z uczniów szkoły, który zmaga się z mukowiscydozą. Gościem specjalnym wydarzenia był Henryk Szost, Rekordzista Polski w maratonie oraz olimpijczyk. Obecni byli też Burmistrz Władysławowa Roman Kużel oraz Prezes Pozytywnych Inicjatyw Arkadiusz Gawrych. Do sportowych zmagań przystąpiło ponad pięciuset zawodników. Wszyscy otrzymali okolicznościowe medale oraz ciepły poczęstunek. Z dumą gratulujemy wszystkim wolontariuszom organizatorom oraz uczestnikom, tego niezwykłego wydarzenia.

Pokaż więcej →

Nowe Przedszkole w Gdańsku Oliwie

Z radością informujemy, że ruszyła budowa Publicznego Pozytywnego Przedszkola przy ul. Wąsowicza, które rozpocznie swoje funkcjonowanie 1 września 2023 roku. Rodziców i Opiekunów, chcących, aby ich pociechy uczęszczały do tej placówki od nowego roku szkolnego zapraszamy do kontaktu z Panią Dyrektor Pozytywnego Żłobka nr 6 przy ul. Wąsowicza 28 – tel. 538 127 651.

Pokaż więcej →

Nowe Przedszkole w Gminie Pruszcz Gdański – Rekrutacja!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do Publicznego Pozytywnego Przedszkola w Juszkowie przy ul. Zakątek, które rozpocznie swoje funkcjonowanie 1 września 2023 roku. Planowane jest utworzenie grup dla dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich w zależności od realnych potrzeb. Wszystkie informacje dotyczące zasad rekrutacji, jak też potrzebne do złożenia druki znajdziecie Państwo na stronie internetowej placówki: https://juszkowo.pozytywneinicjatywy.pl/, w dziale rekrutacja. Pozostałe zapytania można kierować drogą telefoniczną lub mailową. tel. + 48 883 844 633 e-mail: przedszkole.juszkowo@pozytywneinicjatywy.pl UWAGA! Komplet wydrukowanych, wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych należy złożyć w zaklejonej kopercie, w biurze podawczym Urzędu Gminy Pruszcz Gdański przy ul. Zakątek 1. W ciągu 7 dni otrzymacie Państwo potwierdzenie złożenia dokumentów drogą mailową na wskazany w dokumentacji adres. Spotkanie informacyjne dla Rodziców i Opiekunów dzieci zainteresowanych uczęszczaniem do przedszkola odbędzie się 19.04.2023 r. O godzinie i miejscu zostaną Państwo poinformowani w dodatkowej wiadomości.

Pokaż więcej →

Goście z Wysp Kanaryjskich

Współpraca międzynarodowa jest ważnym elementem edukacji w placówkach Pozytywnych Inicjatyw. W jej ramach na początku lutego do Gdańska przybyła grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły z Wysp Kanaryjskich z którą współpracują Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa Małe Morze w Pucku im. Ks. Jana Kaczkowskiego. Goście mieli okazję zwiedzić Gdańsk i Puck, poznać  ich historię i zabytki. Był to czas integracji i praktycznego posługiwania się językiem hiszpańskim.

Pokaż więcej →

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku

Najbliższe tygodnie dla wielu ósmoklasistów to czas wyboru szkoły średniej. Zachęcamy do obejrzenia filmu pokazującego jakie na co dzień i w praktyce jest Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku, jedyna szkoła średnia w Polsce posiadająca tak szerokie wsparcie trzech uczelni wyższych- Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pokaż więcej →

Świętowanie sukcesu Technikum Informatycznego

W Puckim Ratuszu odbyło się spotkanie całej społeczności Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku z okazji zwycięstwa w rankingu Perspektyw na najlepsze technikum w Województwie Pomorskim i znalezienie się w czołówce ogólnopolskiej. Była to okazja do podziękowań i gratulacji, świętowania, ale też rozmowy o dalszych planach. Wydarzenie zaszczycili też swoją obecnością zacni goście: Wójt Gminy Puck- Tadeusz Puszkarczuk, Zastępca Burmistrz Pucka- Piotr Ciskowski, Przewodniczący Rady Miasta Pucka Piotr Kozakiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Helu- Marek Chroń oraz Dyrektor Liceum Służb Mundurowych w Pucku- Marek Kuchnowski.

Pokaż więcej →

Porozumienie o współpracy z Politechniką Gdańską

Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku od lat ściśle współpracuje z Politechniką Gdańską. Partnerstwo to przynosi bardzo konkretne owoce w procesie nauczania i kształtowania umiejętności młodzieży. Biorąc pod uwagę dalsze plany rozwoju szkoły i działania na rzecz szkolnictwa zawodowego w siedzibie Politechniki Gdańskiej odbyło się podpisanie kolejnej już umowy o współpracy. Była to też okazja do podsumowań oraz omówienia dalszych możliwości wzajemnego zaangażowania na rzecz uczniów. Na spotkaniu obecni byli Pani Prof. PG Barbara Wikieł- Prorektor do spraw studenckich, Pani Dyrektor Małgorzata Oberzig oraz dr Piotr Szeląg- wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw. fot. Krzysztof Krzempek

Pokaż więcej →

Pozytywna Przychodnia

W drugim kwartale tego roku rozpocznie swoją działalność Pozytywna Przychodnia przy ul. Św. Brata Alberta 26 w Gdańsku świadcząca podstawową opiekę zdrowotną dla dzieci i dorosłych. Świadczenia będą udzielane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma ona być przyjaznym miejscem, w którym pacjenci w różnym wieku będą mogli dbać o swoje zdrowie wsparci przez profesjonalny, doświadczony i życzliwy zespół. Zapraszamy do kontaktu Lekarzy Medycyny oraz Pielęgniarki chcących dołączyć do naszego zespołu pod numerem telefonu: + 48 58 350 61 41.  

Pokaż więcej →

Współpraca z Uniwersytetem Gdańskim

W ostatnich dniach Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku znalazło się na podium jako najlepsze technikum w Województwie Pomorskim w rankingu Perspektyw. Szkoła jednak nie spoczywa na laurach i ma dalsze dynamiczne plany rozwoju czego potwierdzeniem jest podpisanie kolejnej umowy o współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Sprawdzona współpraca rozwija się i przynosi co raz to nowsze owoce dla dobra uczniów i nauczycieli. (na zdjęciu Prof. dr hab. Piotr Stepnowski- Rektor Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr Piotr Szeląg- Wice Prezes Pozytywnych Inicjatyw)

Pokaż więcej →