Aktualności

Rocznica śmierci Pawła Adamowicza

Dziś przypada trzecia rocznica tragicznej śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza.Pozostaje on w naszej wdzięcznej pamięci, jako otwarty i odważny gospodarz Gdańska. Człowiek, który rozumiał wagę i znaczenie edukacji i opieki w życiu społecznym miasta.Pamiętamy i dziękujemy. 

Pokaż więcej →

Zajęcia z plastyki i techniki

Uczniowie Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku w ramach zajęć plastyki i techniki oraz w czasie kółka plastycznego prowadzonego przez Marcina Baryłkiewicza i Marcina Bildziuka mają okazje poznawania tajemnic tworzenia prawdziwej ceramiki. Uczą się podstaw pracy z gliną, cierpliwości w oczekiwaniu na wypalenie prac w piecu ceramicznym oraz różnych metod szkliwienia. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu szkolnej pracowni w potrzebne do tego sprzęty takie jak piec ceramiczny czy narzędzia do wyrabiania profesjonalnej garncarskiej gliny oraz jej szkliwienia. Zajęcia te przyczyniają się nie tylko do rozwinięcia zdolności manualnych oraz wyobraźni uczniów, ale owocują całą kolekcją bardzo ciekawych prac ceramicznych.

Pokaż więcej →

Życzenia świąteczne

Szanowni Państwo! Życzymy Wam dobrych i spokojnych Świąt w atmosferze wzajemnego szacunku i akceptacji! Wielu pozytywnych chwil i doświadczeń w nowym 2022 roku! Zarząd Pozytywnych Inicjatyw

Pokaż więcej →

„OtulaMy Drzewa”

Gdańska ulica Jaśkowa Dolina wypełniła się kolorami. To dzięki niecodziennej akcji „OtulaMy Drzewa” zapoczątkowanej przez dzieci i nauczycieli Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 5. Dzieciaki uszyły ubrania dla 50 drzew. Dołączyły do nich przedszkolaki z Przedszkola nr 75. „Pomysł powstał 2 lata temu, w czasie pandemii. Pracowaliśmy twórczo, dużo się u nas działo, ale nikt nie mógł zobaczyć tej twórczości, nawet rodzice przedszkolaków. Wyszło na to, że chcemy wyjść na zewnątrz, pokazać prace dzieci i powiedzieć „Halo! My tu też jesteśmy!” -mówi dyrektor Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 5 – Kamilla Król. Celem akcji pokazującej pracę dzieci jest przede wszystkim wywołanie uśmiechu na twarzach kierowców i przechodniów w trudnym czasie pandemii, ale także w okresie kiedy wokół nas jest mniej kolorów, a krajobraz staje się bardziej szaro-biały.

Pokaż więcej →

Warsztaty Taneczne

W ramach współpracy Pozytywnych Inicjatyw z Uniwersytetem Gdańskim, w Pozytywnej Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku odbyły się interesujące warsztaty artystyczne „Poznać Taniec” z tańca musicalowego oraz jazzowego dla uczęszczających do szkoły uczniów. Poprowadzili je studenci Wydziału Filologicznego UG oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni- Agata Mociak i Kacper Jura w ramach realizacji swojego projektu dyplomowego, którego opiekunem jest Pani dr Sylwia Dobkowska. Celem tych zajęć było pokazanie uczestnikom jak świadomość własnego ciała rzutuje na życie codzienne. W czasie warsztatów studenci zwracali uwagę na mowę ciała, postawę czy koordynację ruchową. Chcieli pokazać, że taniec nie jest tylko odtwórczą formą zarezerwowaną dla nielicznej i elitarnej grupy, ale że taniec to przede wszystkim doskonały sposób na zdrową formę wyrażania emocji. Uczestnicy z pasją zaangażowali się w zaproponowane zajęcia i optymalnie wykorzystali tą niecodzienną możliwość poszerzenia własnych umiejętności licząc na kontynuację tego typu zajęć. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Pokaż więcej →

Włoska prasa o Pozytywnym Przedszkolu

Zespół Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 7 w Gdańsku, realizuje autorski program przybliżania kultury i języka Włoch wśród dzieci. W jego ramach nawiązał współpracę z kilkoma placówkami na Półwyspie Apenińskim. Rozwija się ona na tyle owocnie i wartościowo dla każdej ze społeczności, że została zauważona przez włoską prasę i na łamach regionalnej gazety o zasięgu krajowym ” IL SECOLO XIX” ukazał się poświęcony jej artykuł. Z dumą prezentujemy mówiący o naszych działaniach tekst w języku Dantego.

Pokaż więcej →

Fala Dobra 2021

Ruszyła Fala Dobra 2021! Prezentujemy Wam tegoroczny klip i płytę, o której więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie www.fala-dobra.pl Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję i nabycie płyty cegiełki, którą zrealizowaliśmy wraz Lions Club Gdynia. Doświadczenie pandemii pokazało nam, jak ważna jest kwestia odpowiedzialnego i systemowego dbania o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Z tego względu, postanowiliśmy wesprzeć inicjatywę związaną z tą problematyką, a środki zebrane z tegorocznej edycji, przeznaczyć na rzecz budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży budowanego przez Fundację TVN „nie jesteś sam” wraz z Centrum Zdrowia Dziecka. Płytę Fala Dobra będzie można otrzymać od 10 grudnia w placówkach Pozytywnych Inicjatyw oraz na wydarzeniach organizowanych przez Lions Club Gdynia. Oto informacja Fundacji TVN na temat projektu, który wspieramy: W budynku, gdzie leczone będą także dzieci chore na raka, znajdą się oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. Wszystko w najwyższym standardzie. Centrum ma zostać otwarte w ciągu dwóch lat. Psychiatria dzieci i młodzieży w opłakanym stanie Od lat lekarze

Pokaż więcej →

Informacja

Pozytywne Inicjatywy informują, że biura administracji na ul. E.Orzeszkowej w Pucku w dniach 24.12.2021r i 07.01.2022r będą nieczynne.

Pokaż więcej →

Niezwykła lekcja muzealna w Nomus Nowym Muzeum Sztuki w Gdańsku

Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Akademickiego przeżyli niezwykłą lekcję muzealną. Odwiedzili NOMUS Nowe Muzeum Sztuki w Gdańsku, aby obejrzeć wystawę pt. „Kolekcja w działaniu”.Oprowadzała po muzeum i komentowała dzieła sama kuratorka wystawy i twórczyni muzeum Aneta Szyłak. Odbyło się jednocześnie spotkanie z artystką – prof. Anną Królikiewicz, która przedstawiła swoją imponującą pracę pt. „Ślady proste” (olbrzymią tkaninę zabarwioną rdzą odbitych na niej kształtów metalowych form i narzędzi pochodzących z terenu Stoczni Gdańskiej).Młodzież poznała część niezwykłych gdańskich zbiorów sztuki współczesnej. Niektórzy pierwszy raz usłyszeli tak interesującą opowieść o tym, jak sztuka komentuje rzeczywistość i jak działa artysta wizualny.Licealiści i nauczycieli zadeklarowali, że od dziś będą należeć do grona fanów NOMUS-a – „Znajomych znad morza”.

Pokaż więcej →

Wizyta Wiceprezydent Miasta Gdańska, Moniki Chabior w PPP nr 5 w Gdańsku

W dniu 18.11.2021, tuż przed Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5 w Gdańsku odwiedziła Monika Chabior – Zastępczyni Prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. Podczas wizyty towarzyszyli jej Wiceprezes zarządu Fundacji Pozytywne Inicjatywy – Piotr Szeląg oraz przedstawicielka Rady Rodziców, Paulina Gliszczyńska. Goście zostali powitani przez Dyrektora placówki Kamillę Król oraz przez Radę Dzieci. Tematem przewodnim spotkania były prawa dziecka. Rada Dzieci powstała w przedszkolu, aby reprezentować głos najmłodszych w kontaktach z dyrekcją, z dorosłymi. Co roku z każdej grupy w sposób demokratyczny wybierana jest 1 osoba. Tak utworzona reprezentacja otrzymuje symboliczny klucz od przedszkola na znak, że głos dzieci jest ważny i są one brane pod uwagę przy podejmowaniu wielu kluczowych decyzji. Rada Dzieci w „Piąteczce” powstała po to, by zaszczepić wśród dzieci poczucie sprawstwa, możliwość działania dla swojej społeczności przedszkolnej, jest częścią wychowania obywatelskiego. Podczas spotkania odbyła się debata na temat praw dziecka. Przedstawiciele dzieci opowiedzieli o tym, jak rozumieją prawa dziecka i dlaczego

Pokaż więcej →