Aktualności

Relacja z inauguracji

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego oraz nowej siedziby Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku w dniu 2 września 2022 r.

Pokaż więcej →

Uroczysta Inauguracja roku szkolnego oraz nowej siedziby Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego ...

Drugiego września Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza rozpoczęło rok szkolny w nowej świeżo wyremontowanej siedzibie przy ul. Traugutta 92 w Gdańsku. Na uroczystość przybyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz liczni goście. W śród nich Zastępczyni Prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania Monika Chabior oraz Rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego – prof. Piotr Stepnowski, Politechniki Gdańskiej – prof. Krzysztof Wilde, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – prof. Marcin Gruchała, prof. Adam Bodnar, liczni parlamentarzyści na czele z Panem Marszałkiem Bogdanem Borusewiczem, radni Miasta  na czele z Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska Agnieszką Owczarczak, Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorz Szczuka, Dyrektor Departamentu Oświaty Urzędu Marszałkowskiego Adam Krawiec, Dyrektor Jerzy Wiśniewski z Gdańskiego Kuratorium Oświaty, przedstawiciele związku Farenheita, dyrektorzy gdańskich szkół średnich oraz przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych i instytucji współpracującymi ze szkołą oraz Pozytywnymi Inicjatywami- organu prowadzącego szkołę. Gośćmi specjalnymi byli Pani Magdalena Adamowicz, małżonka patrona wraz z córką Teresą oraz Piotr Jacoń, dziennikarz, ale przede wszystkim tata, który skierował do zgromadzonych przesłanie na ten rok

Pokaż więcej →

Święto w Publicznym Przedszkolu i Żłobku w Leśniewie

Dzień pierwszy września w Publicznym Przedszkolu i Żłobku w Leśniewie był okazją nie tylko do zainaugurowania uroczyście nowego roku przedszkolnego, ale też okazją do szczególnego świętowania z okazji zakończenia realizowanego przez Pozytywne Inicjatywy remontu sal przedszkolnych oraz dachu w przeszło stuletniej części budynku gdzie mieści się placówka.   W śród znakomitych gości a uroczystości byli Rodzice, Dziadkowie, Opiekunowie przedszkolaków oraz Pan Tadeusz Puszkarczuk – Wójt Gminy Puck, Pan Poseł Kazimierz Plocke oraz Starosta Pucki Jarosław Białk. Dzieciaki wraz nauczycielami i Panią Dyrektor przygotowały wspaniały występ w kaszubskich strojach regionalnych. Na końcu zaś wszyscy zjedli przepyszny cytrynowy tort.

Pokaż więcej →

Przed nami nowy rok szkolny 2022/2023

W naszych szkołach rozpocznie się on według następującego porządku: Szkoła Podstawowa Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego  w Pucku: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o  godz. 9.00  na dziedzińcu szkoły. Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września w dwóch turach o 8.30 i 10.30, więcej szczegółów na stronie: https://psp.pozytywneinicjatywy.pl/inauguracja-nowego-roku-szkolnego/ Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o godz. 10:00 na dziedzińcu Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku (ul. Przebendowskiego 12). Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o godz. 10:00 na dziedzińcu Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku (ul. Przebendowskiego 12). Liceum Służb Mundurowych im. Macieja Płażyńskiego w Pucku: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o godz. 9.00 w siedzibie szkoły. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza w Gdańsku: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego wraz z

Pokaż więcej →

Nadeszły wakacje!

W piątek, 24 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Był to moment podsumowań, wyrażenia uznania, dostrzeżenia jak wiele wspólnie udało się wypracować. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pedagogom oraz rodzicom gratulujemy i dziękujemy za włożony wysiłek i wykonaną pracę. Życzymy wszystkim twórczych i w pełni pozytywnych wakacji!

Pokaż więcej →

Archi- przygoda w Pozytywnych Przedszkolach

Publiczne Pozytywne Przedszkola nr 1, 2 i 5 w Gdańsku znalazły się w gronie 30 placówek w Polsce, które zakwalifikowały się do programu Archi-przygody edycja 2022 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Archi-przygody to program edukacji architektonicznej, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, tj. uczniów klas 1-3. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci na otaczającą je przestrzeń publiczną oraz edukowanie najmłodszych w zakresie możliwości wpływu na nasze otoczenie. Poprzez uczestnictwo w  warsztatach, bazujących na nowoczesnych sensorycznych i doświadczalnych metodach pracy, ich mali uczestnicy mogą przekonać się empirycznie, jak ważna dla jakości naszego życia jest estetyka, harmonia oraz środowisko naturalne. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych architektów.

Pokaż więcej →

Wymiana międzynarodowa w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym

Ważnym i niepowtarzalnym elementem edukacyjnym jest poszerzanie doświadczeń kulturowych uczniów. Najlepszą do tego okazją są spotkania z rówieśnikami z innych krajów i wymiana doświadczeń. To istotny element naszej filozofii nauczania. Uczniowie ULO w ostatnich dniach czerwca mieli więc okazję do takich spotkań, czy to podczas wizyty w Gdańsku  swoich kolegów z z Realschule Boltenheide z Wuppertalu w Niemczech, czy też podczas wizyty naszych uczniów Balikesir w Turcji. Był to czas wzajemnego poznawania i wielu cennych rozmów.

Pokaż więcej →

Wsparcie dla Wspierających w Gdańsku

Wsparcie dla Wspierających” pod takim hasłem 10 czerwca w Bibliotece w Kokoszkach odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu działań, które udało się w Gdańsku zrobić niosąc pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, jak też ocenie dzisiejszej sytuacji i dostrzeżeniu dalszych wyzwań jakie w związku z tym stoją przed naszym społeczeństwem. Była to cenna i żywa dyskusja, która jak zauważyli uczestnicy jest motywacją do kolejnych działań. W śród obecnych głos zabrali Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Dobrawa Morzyńska z Fundacji Gdańskiej, Anna Fabiszewska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Renata Kardasz z Urzędu Pracy w Gdańsku, Edyta Zaleszczak-Dyks z Gdańskie Centrum Świadczeń oraz Piotr Szeląg wice prezes Pozytywnych Inicjatyw gospodarz i inicjator spotkania.

Pokaż więcej →

Wsparcie dla Wspierających- Konferencja

Zapraszamy na Konferencje Wsparcie dla Wspierających 10 czerwca 2022 r. O godz. 13.00 w Bibliotece w Kokoszkach przy Pozytywnej Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Rybickiego w Gdańsku.Od ponad stu dni trwa wojna w Ukrainie. Wielu z nas, w różnej formie i intensywności zaangażowało się w pomoc i wsparcie osobom dotkniętym tragedią wojny w Ukrainie. Każdego dnia spotykają nas trudne wiadomości. Stają przed nami różne wyzwania, od codziennych prozaicznych zmagań po konieczność konfrontowania się z życiowymi decyzjami. To wszystko rodzi w nas różne emocje, pytania. Czasem może też pojawić się odczucie zmęczenia i wypalenia. Warto w tym doświadczeniu próbować zrozumieć zachodzące w nas procesy, wzajemnie nieść sobie wsparcie. W tym celu chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie w ramach, którego będziemy mogli podzielić się własnymi doświadczeniami, zdobyć profesjonalną wiedzę dotyczącą kształtowania się emocji wobec doświadczenia kryzysu emigracyjnego, działań pomocowych, ale też szukać rozwiązań jak skutecznie nieść pomoc osobom, które doświadczają dziś wojny za naszą granicą. Swoimi doświadczeniami oraz propozycjami rozwiązań podzielą się

Pokaż więcej →

Święto Wolności i Praw Obywatelskich

4-5 czerwca w Gdańsku odbyło się Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Organizowane jest przez Miasto Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności i Fundację Gdańską dla uczczenia częściowo wolnych wyborów do parlamentu w czerwcu 1989 roku. W jego obchodach wzięli udział także przedstawiciele Pozytywnych Inicjatyw włączając się wydarzenia między innymi dotyczące edukacji. Ważnym tego punktem była debata „Szkoła Równego Startu”. Polecamy relację i materiał tego wydarzenia: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Wnioski-z-debaty-Szkola-Rownego-Startu,a,221676

Pokaż więcej →