Aktualności

100% zdawalność matur!

Z radością informujemy, że uczniowie Technikum Informatycznego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku, Liceum Akademickiego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku oraz Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku, którzy przystąpili w tym roku do Egzaminu Maturalnego zdali go wszyscy. Zdawalność wyniosła 100 %. Gratulujemy wszystkim absolwentom i trzymamy kciuki za dostanie się teraz na wymarzone uczelnie.

Pokaż więcej →

Spotkanie Rady Programowej ULO

We wtorek 18 czerwca w siedzibie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku odbyło się, podsumowujące kolejny rok szkolny, posiedzenie Rady Programowej szkoły powołanej przez Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego. Omówione zostały zrealizowane działania na rzecz szkoły i zaangażowanie Uczelni patronackich. Po raz pierwszy w posiedzeniu rady uczestniczył prof. Ryszard Minkiewicz, rektor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, która w tym roku objęła szkołę swoim patronatem. W spotkaniu udział wzięli również: dr hab. prof. UG Arnold Kłonczyński, prorektor UG, dr Barbara Wikieł, prorektor ds. studenckich PG, dr Piotr Szeląg, wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw oraz dyrektor ULO Waldemar Kotowski. Omówione zostały kwestie dotyczące funkcjonowania szkoły, osiągnięć uczniów i nauczycieli, realizowanej współpracy międzynarodowej, zajęć prowadzonych na uczelniach, czy też przez uczelnie, w których uczestniczyli uczniowie ULO. Przedstawione też zostały dalsze plany rozwoju placówki, w tym przede wszystkim, decyzja o powstaniu oddziałów dwujęzycznych, które rozpoczną swoje funkcjonowanie od 1 września 2024 roku. Szkoła oficjalnie zmieni swoją nazwę od nowego roku szkolnego na: Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im.

Pokaż więcej →

Konferencja z okazji 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Na Uniwersytecie Gdańskim z okazji dwudziestolecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej odbyła się konferencja „Polska w Unii Europejskiej 2004-2024. Współpraca, osiągnięcia i wyzwania”.  Gościem honorowym był Prezydent RP w latach 1995-2005 Aleksander Kwaśniewski. Swoje wystąpienie miała też Ministra Edukacji Barbara Nowacka.  Wśród prelegentów zaś znaleźli się byli premierzy Jan Krzysztof Bielecki, Hanna Suchocka, Leszek Miller oraz Leszek Balcerowicz oraz europosłowie dr Magdalena Adamowicz i dr Janusz Lewandowski, poseł Jarosław Wałęsa oraz prof. dr hab. Anna Zielińska-Głębocka. Na zaproszenie Rektora UG prof. Piotra Stepnowskiego w wydarzeniu udział wzięli dr Piotr Szeląg wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw oraz silna reprezentacja uczniów i nauczycieli z ULO.

Pokaż więcej →

Ciekawa rozmowa

Każda nasza placówka ma swój niepowtarzalny charakter, który tworzą ludzie. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Panią Dyrektor naszego Przedszkola Uniwersyteckiego  w Gdańsku oraz Publicznego  Pozytywnego Przedszkola nr 11 w Gdańsku przy ul. Wąsowicza. To okazja, aby zobaczyć jak myślimy o edukacji i podejściu do naszych podopiecznych. https://ug.edu.pl/news/pl/6827/postrzegamy-dzieci-jako-kompetentne-ciekawe-i-pelne-potencjalu-jednostki-ktore-maja-prawo-do

Pokaż więcej →

Pozytywnego i pełnego dobra świątecznego czasu! Wartościowych spotkań, rozmów i doświadczeń! życzą Zarząd i cały Zespół Pozytywnych Inicjatyw

Pokaż więcej →

Trwa  rekrutacja do Publicznych Pozytywnych Przedszkoli w Gdańsku!

Jeszcze  do 15 marca do godz. 16:00 potrwa rekrutacja do Publicznych Pozytywnych Przedszkoli w Gdańsku. Wszystkim zainteresowanym przypominamy jak przebiega proces rekrutacyjny: Należy wypełnić wniosek elektronicznie lub wypisać go ręcznie, po uprzednim otrzymaniu dokumentu w placówce. W przypadku drugiej opcji, wniosek należy przekazać do przedszkola pierwszego wyboru. 27 marca 2024 roku o godz. 15.00 placówki ogłoszą listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Wyniki rekrutacji będą możliwe do sprawdzenia w placówce pierwszego wyboru. W terminie od 3 kwietnia od godz. 8:00 do 10 kwietnia 2024 roku do godz. 16:00 rodzice i opiekunowie zobowiązani są do potwierdzenie woli umieszczenia dziecka w wybranym przedszkolu. 12 kwietnia 2024 roku o godz. 15.00. zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do każdej z placówek prowadzących rekrutację. Można wziąć udział w rekrutacji do maksymalnie 5 miejsc. Lista naszych przedszkoli dostępna jest na stronie: pozytywneinicjatywy.pl/przedszkola/. Dodatkowe szczegóły rekrutacji: tinyurl.com/ZasadyRekrutacji.

Pokaż więcej →

Goście z Hiszpanii, Chorwacji i Turcji

Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego w Pucku gościło nauczycieli z Hiszpanii, Chorwacji i Turcji w ramach realizacji programu Erasmus+. W czasie spotkania uczniowie prezentowali przygotowywane na lekcjach angielskiego projekty „About Poland” i „About Kashubia”.  Przybliżyli w nich gościom geografię Polski, znane postaci, zwyczaje i kuchnię. Opowiedzieli też o regionie, kaszubskiej kulturze i języku. Nie zabrakło też możliwości posmakowania specjalności kuchni polskiej i kaszubskiej, przygotowanych przez uczniów. Gościom pokazano też Puck opowiadając o najważniejszych miejscach i zabytkach. Skutecznym narzędziem porozumienia międzynarodowej grupy był język angielski, którego sprawnym posługiwaniem wykazali się gospodarze. 

Pokaż więcej →

Latanie i ULO

Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku odwiedzili Szkołę latania ZONDA.aero w Gdańsku. Celem wizyty było wprowadzenie uczniów w fascynujący świat lotnictwa, a także przedstawienie codziennej działalności szkoły.  Zajęcia odbywały się, zarówno na symulatorze lotów, jak i w sali wykładowej, gdzie instruktorzy piloci dzielili się swoją cenną wiedzą z zakresu obsługi samolotów, zasad lotnictwa ale i też osobistą pasją do tej dziedziny.  Młodzież prowadzącym zaimponowała swoją aktywnością i wiedzą z zakresu lotnictwa, chemii oraz fizyki. Znakomicie poradziła sobie z też z posługiwaniem się językiem angielskim w praktyce, gdyż część zadań przygotowana została przez instruktorów w tymże języku. Było to inspirujące spotkanie, które mamy nadzieję, że znajdzie swoją kontynuacje. Więcej informacji znajdziecie na stronie szkoły Latania ZONDA.aero: https://zonda.aero/uniwersyteckie-liceum-ogolnoksztalcace-z-wizyta-w-zonda-aero/?fbclid=IwAR1TA4YzeyrUemena2asytoSPeh6QRJvizy0pP-Pxl-ltKSy9hBiDLj-to4

Pokaż więcej →

Przekaż 1,5% podatku na Fundacje Pozytywne Inicjatywy

Szanowni Państwo, zbliża się czas rozliczeń podatkowych, prosimy pamiętajcie o nas rozliczając swój PIT. Otrzymane z tego tytułu środki pozwolą nam wesprzeć naszą codzienną działalność edukacyjną w żłobkach, przedszkolach czy szkołach. Już dziś dziękujemy za przekazany nam 1,5 % Waszego podatku.

Pokaż więcej →

Dzień Patrona Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku

W piątek, 12 stycznia, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku im. Pawła Adamowicza obchodziło Dzień Patrona w ramach miejskich obchodów piątej rocznicy tragicznej śmierci Pana Prezydenta. W uroczystościach udział wzięli m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Magdalena Adamowicz małżonka patrona, Piotr Adamowicz brat patrona, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotr Stepnowski, Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde, Prorektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dr hab. Tomasz Smiatacz, Zarząd Pozytywnych Inicjatyw, Radni Miasta Gdańska, liczni samorządowcy oraz przedstawiciele urzędów i licznych instytucji. W czasie uroczystości goście mieli okazję na nowo przybliżyć sobie postać Patrona szkoły, zapoznać się z aktualnymi osiągnięciami uczniów oraz wziąć udział w debacie panelowej na temat: „nowoczesna szkoła w nowoczesnym mieście”. Do udziału w niej zaproszeni zostali prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz; prof. Cezary Obracht-Prondzyński – socjolog, antropolog, historyk z Uniwersytetu Gdańskiego; Wojciech Rzehak – polonista, scenarzysta, kierownik działu edukacji w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, były wicedyrektor jednego z krakowskich liceów; oraz

Pokaż więcej →